1. Novosti iz Zaklade
  2. Zaklada zajedno s partnerima predstavila projekt “Filantropija - oslonac održivih zajednica”

Zaklada zajedno s partnerima predstavila projekt “Filantropija - oslonac održivih zajednica”

Na današnji je datum, 15.10.2015. u prostorima naše Zaklade održana konferencija za medije na kojoj je predstavljen projekt „Filantropija – oslonac održivih zajednica“.  Projekt je financiran iz programa IPA 2012 - Poticanje inovativnih oblika filantropije u lokalnim zajednicama za potporu održivosti organizacija civilnoga društva, u ukupnoj vrijednosti od 104.454,47 eura. Na konferenciji su sudjelovali predstavnici Zaklade, koja je nositelj projekta, te predstavnici partnera u provedbi: Udruga SMART (Rijeka), Grad Umag, Centar za građanske inicijative Poreč, Pučko otvoreno učilište Buje, Grad Rijeka, te Primorsko-goranska županija. Opći cilj projekta je poticanje inovativnih oblika filantropije kako bi se doprinijelo održivosti organizacija civilnog društva i individualne odnosno korporativne filantropije. Naglasak projekta bit će na jačanju partnerstva između raznih institucija, kao i na jačanju civilnog sektora s ciljem razvoja lokalne zajednice. Projekt će trajati 18 mjeseci, a realizirat će se kroz sljedeće aktivnosti: - Promotivna kampanja o filantropiji u Istarskoj, Primorsko goranskoj, Ličko senjskoj i Karlovačkoj županiji - Jačanje kapaciteta OCD-a - Promocija korporativne filantropije i multisektorske suradnje - Razvoj lokalne infrastrukture za potporu filantropskim aktivnostima u Primorsko goranskoj županiji Priopćenje za medije možete preuzeti ovdje: Priopcenje_za_medije_Pressica_filantropija_15.10.2015 Kako je bilo na konferenciji, pogledajte na slikama u prilogu!   

Povratak na prethodnu stranicu