1. Novosti iz Zaklade
  2. Zaklada sudjelovala na sastanku partnera na projektu “Unexpressed talents” u Veneciji

Zaklada sudjelovala na sastanku partnera na projektu “Unexpressed talents” u Veneciji

Zaklada sudjelovala na sastanku partnera na projektu “Unexpressed talents” u Veneciji

Upraviteljica Zaklade Helga Možé Glavan i viši stručni suradnik za međunarodnu suradnju Andrej Pevec prošli tjedan su sudjelovali na međunarodnom sastanku svih partnera na projektu "Unexpressed talents" koji Zaklada provodi zajedno sa 7 partnera: Grad Madrid (Španjolska), CIEP HC (Belgija), CasaSeis (Portugal), Culture et Liberte (Francuska), ForCoop (Italija), Zaklada Leone Moressa (Italija) i Ljudska Univerza Nova Gorica (Slovenija). Nositelj projekta je organizacija Tandem Plus iz Francuske. Ovaj projekt ima za cilj smanjenje socijalne isključenosti mladih od 14-25 god. kroz njihovo aktivno sudjelovanje u civilnom društvu i povećanje osobne odgovornosti, ali i kroz samospoznaju nekih svojih skrivenih talenata.  Empirijska istraživanja ukazuju na to da je jedan od glavnih pokazatelja nelagode (što je rezultiralo čak i u višim stopama odustajanja od školovanja) povezan s niskom razinom socijalnog uključivanja i sudjelovanja u zajednici, kao i opći nedostatak socijalnih vještina mladih. Na sastanku su prezentirani rezultati provedenog istraživanja o odustajanju mladih od školovanja koje su svi partneri proveli u svojim zemljama, te su dogovoreni modaliteti izrade raznih alata za detektiranje potencijalnih rizičnih osoba za odustajanje od školovanja, te izrada alata za uključivanje marginaliziranih učenika u zajednicu. Zaklada će rezultate istraživanja prezentirati u narednom razdoblju te organizirati nekoliko događaja i radionica na tu temu. Ukupna vrijednost projekta je 350.000,00 €, a provedba projekta će trajati do 31.03.2017.     

Povratak na prethodnu stranicu