1. Novosti iz Zaklade
  2. “Women of the Resistance” stigao i u Buje

“Women of the Resistance” stigao i u Buje

“Women of the Resistance” stigao i u Buje

Nakon Buzeta, Poreča i Labina, Zaklada je projekt “Women of the Resistance” (“Žene u Pokretu otpora”) dovela i u Buje. Trećaši opće i prirodoslovno-matematičke gimnazije Talijanske srednje škole Leonardo da Vinci tako su prošle srijede, 20.1.2016., sudjelovali u interaktivnoj radionici koju je viši stručni suradnik za međunarodnu suradnju Zaklade, Andrej Pevec, ovaj put održao na talijanskom jeziku. Tijekom trosatnog druženja, mladi su Bujani imali priliku naučiti o hrabrim junakinjama iz Pokretu otpora, naslijeđu koje su nam ostavile i antifašističkim i demokratskim vrijednostima koje danas njegujemo. Ovim projektom želimo osvijestiti javnost o ulozi koju su žene imale u Pokretu otpora, važnosti samog otpora u društvenim promjenama, ali i dati presjek sadašnjeg položaja žena u društvu. Projekt se provodi na području Hrvatske, Slovenije i Italije, te je financiran iz programa Europa za građane. Nositelj Projekta je organizacija KID Pina iz Kopra, a partneri, osim Zaklade, su i Istarska Županija, Bonawentura Società Cooperativa (IT), La Giordola (IT), Associazione Quarantasettezeroquattro (IT) i CSS Teatro stabile di innovazione del Friuli Venezia Giulia (IT). Više o projektu možete doznati ovdje, a u nastavku pogledajte kako je to izgledalo u Bujama!       

Povratak na prethodnu stranicu