1. Novosti iz Zaklade
  2. U Rovinju se u ponedjeljak održava javni događaj „Natura 2000”

U Rovinju se u ponedjeljak održava javni događaj „Natura 2000”

U Rovinju se u ponedjeljak održava javni događaj „Natura 2000”

Morski obrazovni centar Pula (MOC Pula) u u sklopu projekta „Snagom Tehnologije, Edukacijom i Motivacijom udruga za popularni STEM“ u ponedjeljak 22. svibnja 2023. u 13 sati organizira javni događaj na temu važnosti „Natura 2000“ na malom molu u Rovinju.

Događaj je namijenjen široj javnosti s naglaskom na učenike osnovnih i srednjih škola. Cilj javnog događaja je povećanje znanja i podizanje svijesti javnosti o Natura 2000 staništima te o potrebi njihova očuvanja i pravilnog gospodarenja. Prikazat će se bioraznolikost područja NATURA 2000 - Zapadna Istra, kao važnog staništa za mrijest i rast morskih organizama i njen značaj za lokalnu zajednicu. Pobliže će se upoznati s vrstama koji obitavaju na ovom području s posebnim naglaskom na invazivne vrste.

Teme koje će biti predstavljene su:
1. Određivanje fizikalno-kemijskih parametara morske vode
2. Morski mikrosvijet
3. Beskralješnjaci dna
4. Ribe i riblja mlađ
5. Podvodni dron

Pozivaju se svi zainteresirani da dođu, zabave se i usput nauče nešto novo i zanimljvo.

Ukupna vrijednost projekta  STEM udruga za popularni STEM“ je 326.766,42 EUR, od čega je 277.751,46 EUR sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda dok ostatak osigurava Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske.

 
Povratak na prethodnu stranicu