1. Novosti iz Zaklade
  2. Regionalna konferencija: Mogućnosti povezivanja neformalnog i formalnog obrazovanja

Regionalna konferencija: Mogućnosti povezivanja neformalnog i formalnog obrazovanja

             

Zaklada za poticanje partnerstva i razvoj civilnoga društva, Grad Pula – Pola,Osnovna škola Veli Vrh Pula, Fakultet za odgojne i obrazovne znanosti Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli i Udruga diplomiranih studenata Fakulteta za odgojne i obrazovne znanosti Pula organiziraju regionalnu konferenciju na temu Mogućnosti povezivanja neformalnog i formalnog obrazovanja.

Cilj je ove konferencije okupiti stručnjake iz različitih područja vezanih uz obrazovanje kako bi razmijenili mišljenja te zajedno razmotrili mogućnosti povezivanja neformalnog i formalnog obrazovanja.

Konferencija se održava u sklopu projekta D’Basket, financiranog iz programa Erasmus+, a važna je zato što će se predstaviti konkretne metode i alati koji se mogu primijeniti u nastavnome procesu te primjeri dobrih praksi koji se već uspješno primjenjuju u nastavi s ciljem poboljšanja vještina učenika provođenjem različitih inovativnih metoda u redovnoj nastavi kako bi se razvijala znanja vezana uz poduzetništvo, multimediju i toleranciju.

Program konferencije:
8:30 – 9:00     Prijave
9:00 – 9:10     Uvodni govori
9:10 – 9:20     Predstavljanje Erasmus+ programa
9:20 – 10:00   Predstavljanje projekta D’Basket
                           
Iskustva učitelja na projektu
                            Iskusktva učenika na projektu
                            Podjela Youthpass potvrda
10:00 – 10:15  Predstavljanje priručnika D’Basket za učitelje i profesore
10:15 – 10:30  Stanka za kavu
10:30 – 12:00  Panel - razgovor: Obrazovanje danas i obrazovanje sutra – metode rada s djecom
12:00 – 12:30  Okrjepa
12:30 – 14:00  Okrugli stol: mogućnosti povezivanja neformalnog i formalnog obrazovanja u Istri
14:00 – 16:00  Radionica za učitelje, profesore, pedagoške djelatnike, studente D’Basket alati i metode rada s djecom
                            u nastavi

Poseban naglasak konferencije bit će na razumijevanju potrebe za uvođenjem promjena u školama koje moraju pripremati učenike za cjeloživotno učenje i snalaženje u društvu koje se izrazito brzo mijenja, što je i u skladu sa školskom reformom koja se uvodi u sve škole u školskoj godini 2019./2020.

Za sudjelovanje na Regionalnoj konferenciji i/ili na Radionici za učitelje, profesore, pedagoške djelatnike, studente: D'Basket alati i metode rada s djecom u nastavi potrebno je popuniti prijavnicu na sljedećem linku: https://goo.gl/forms/o7258GalIixzsHBy1

Sve dodatne informacije možete dobiti upitom na adresu e-pošte: zaklada@civilnodrustvo-istra.hr ili pozivom na broj 052/212-938.

        

Povratak na prethodnu stranicu