1. Novosti iz Zaklade
  2. Projekt A.C.E.: Predstava “A što dalje”

Projekt A.C.E.: Predstava “A što dalje”

U ponedjeljak, 3. studenog 2014. u prostorijama Galerije Cvajner u Puli, na adresi Forum 2, s početkom u 18.00 sati održat će se predstava „A što dalje“ Tajane Ilić koja govori o apatiji mladih ljudi i njihovoj nezainteresiranosti za uključivanje u procese koji ih se tiču.

Tajana je jedna od 5 mladih osoba koje su se uključile u Zakladin projekt Active Communities for Europe i sudjelovale na treningu za mlade/Junior trenere u svibnju ove godine u Londonu. U sklopu treninga dobili su zadatak osmisliti predstavu po metodi Kazališta potlačenog te tako ukazati na prepreke s kojima se susreću mladi u postizanju svojih snova i ciljeva u životu. U predstavi „A što dalje“ glume: Nataša Veselinović, Josip Kovačić, Mateja Kelemenić, Dona Manjarić, Dario Vincetić i Tajana Ilić. Do sada je prikazana predstava „Nema ali...“ Jelene Mandić te predstava „Maloljetnička trudnoća“ Marina Jankovića. Uz najavljenu predstavu „A što dalje“ do kraja studenog predstavu trebaju osmisliti i prikazati polaznici Stela Hrkač i Sara Šijan. Projekt Active Communities for Europe (akronim A.C.E.) je financiran od strane programa Europa za građane i sufinanciran od Ureda Vlade Republike Hrvatske za udruge, a cilj mu je potaknut građane na građanski aktivizam, pa su u skladu s time predstave prikaz problema s kojim se suočavaju mladi danas. Prikazana predstava jedna je od 30ak predstava koja će biti objavljene na našim stranicama i za koju će biti otvoreno javno glasanje. Osim predstava sudionika iz Hrvatske bit će prikazane predstave sudionika iz ostalih zemalja partnera na projektu: Bugarske, Italije, Slovenije, Ujedinjenog Kraljevstva, Poljske i Crne Gore. 

 

Povratak na prethodnu stranicu