1. Novosti iz Zaklade
  2. Podrži društvenu inovaciju i/ili ideju iz područja filantropije

Podrži društvenu inovaciju i/ili ideju iz područja filantropije

Objavljen je popis ideja prijavljenih na Javni poziv za društvene inovacije i/ili ideje u području razvoja civilnoga društva i promociji filantropije u lokalnoj zajednici te otvoreno javno glasovanje za najzanimljiviju ideju.

Pravila:

Glasovanje je otvoreno do 22.09.2016.
Svaka osoba može glasovati samo jednom. 
Dodjelit će se po 2 potpore za Istarsku i 2 za Primorsko-goransku županiju sukladno najvećem ostvarenom broju glasova.  
Na sljedećem linku možete podržati najzanimljiviju ideju. 

Poziv za društvene inovacije i/ili ideje u području razvoja civilnoga društva i promociji filantropije u lokalnoj zajednici (u daljnjem tekstu poziv) raspisan je od strane Zaklade za poticanje partnerstva i razvoja civilnog društva u suradnji sa Udrugom za razvoj civilnog društva SMART. Ovaj poziv raspisan je u sklopu projekta „Filantropija – oslonac održivih zajednica“, financiranog od strane EU kroz natječaj „IPA 2012 Poticanje inovativnih oblika filantropije u lokalnim zajednicama za potporu održivosti organizacija civilnog društva“ i sufinanciran od Ureda za udruge Vlade RH. Cilj navedenog projekta je promoviranje filantropije i poticanje razvoja korporativne filantropije i multisektorskog pristupa te razvoja kapaciteta lokalnih organizacija civilnog društva za doprinos filantropiji u lokalnim zajednicama. Cilj poziva je usko vezan uz projektnu Komponentu 2. projekta „Jačanje kapaciteta OCD-a“ , jer se nakon radionica o inovativnim oblicima prikupljanja sredstava, izradi proračuna za organizacije civilnoga društva, društvenim inovacijama, crowdfundingu i promociji putem društvenih mreža udrugama želi pružiti prilika za primjenjivanje stečenih znanja i realizaciju vlastitih ideja. 

Povratak na prethodnu stranicu