1. Novosti iz Zaklade
  2. Mladi Buzećani na radionici Zaklade učili o ženama u Pokretu otpora

Mladi Buzećani na radionici Zaklade učili o ženama u Pokretu otpora

Mladi Buzećani na radionici Zaklade učili o ženama u Pokretu otpora

Zaklada je 24.11. u Srednjoj školi Buzet održala prvu radionicu u sklopu projekta „Women of the Resistance“ (Žene u Pokretu otpora) financiranog iz Programa Europa za građane. U sklopu ovog projekta, odradit ćemo 20 interaktivnih radionica među učenicima trećih razreda istarskih srednjih škola i potaknuti ih na razmišljanje o  žrtvama koje su te žene pretrpjele, naslijeđu koje su nam ostavile, i vrijednostima za koje su se zauzimale. Pristupanje Pokretu otpora, naime, bio je nesumnjivo težak korak za članice Pokreta, no doprinijelo je razvoju demokratskih i humanih vrijednosti koje i danas dijelimo kao građani Europe. U cilju da se te vrijednosti održe, ali i da odamo počast tim hrabrim ženama, ovim projektom želimo osvijestiti javnost o ulozi koju su žene imale u Pokretu otpora, važnosti samog otpora u društvenim promjenama, ali i dati presjek sadašnjeg položaja žena u društvu. Inače, projekt se provodi na području Hrvatske, Slovenije i Italije. Nositelj Projekta je organizacija KID Pina iz Kopra, a partneri, osim Zaklade, su i Istarska Županija, Bonawentura Società Cooperativa (IT), La Giordola (IT), Associazione Quarantasettezeroquattro (IT) i CSS Teatro stabile di innovazione del Friuli Venezia Giulia (IT). Kako nam je bilo s trećašima u Buzetu, pogledajte na fotografijama! 

Povratak na prethodnu stranicu