2. Zaklada Allianz objavila poziv za projekte koji kritički promišljaju budućnost Europe

Zaklada Allianz otvorila je javni poziv za multidisciplinarne projekte inicijativa koje uključuju više zemalja Europe i kritički promišljaju budućnost Europe.

Novonastala situacija izazvana pandemijom COVID-19 bolesti ukazala je 2020. više nego ikad na postojeće društvene nejednakosti u Europi, ali i otvorila put za kulturne i umjetničke inicijative koje prelaze poznate granice država i koje se digitalnim putem zalažu za klimatsku pravdu, solidarnost i socijalnu koheziju.

Na javni poziv mogu se prijaviti neprofitne organizacije sa suradničkim projektnim prijedlozima u koje su uključeni mnogobrojni partneri iz više zemalja iz različitih sektora, a tematski promišljaju nove načine sudjelovanja i inkluzije služeći se digitalnim i umjetničkim alatima.

Rok za prijavu je 1. rujna 2020.

Sve uvjete za prijavu, prihvatljive aktivnosti i način prijave možete pronaći ovdje, a prijavnicu možete preuzeti ovdje.

Izvor: kulturpunkt.hr