1. Novosti iz Zaklade
  2. U Lanišću klupice duž dionice “Put Bure” i Info centar Ćićarija

U Lanišću klupice duž dionice “Put Bure” i Info centar Ćićarija

U petak, smo održali radionicu o društvenom kapitalu na kojoj su se predstavile prijavljene ideje žitelja Ćićarije, za provedbu na području općine Lanišće u okviru programa „Aktivni u zajednici“.

Bila je to izvrsna prilika da se mještani nekoliko mjesta okupe, čuju ideje koje su prijavljene, zajedno prokomentiraju i razmjene mišljenja. Prijavljenih ideja je sveukupno bilo 11, no neke su bile velike infrastrukturne prirode, što nije moguće riješiti kroz program Aktivni u zajednici. Tri su ideje bile predstavljene, jedna DVDa Lanišće za nabavku vatrogasnog vozila, koje bi služilo zimi za raščišćavanje cesta od snijega a ljeti gašenje požara, te dvije vrlo komplementarne ideje koje bi doprinijele razvoju Ćićarije kroz valorizaciju prirodne i kulturne baštine, jedna je uspostava „Info centra Ćićarija“, gdje bi se sve važne informacije objedinile na jednom mjestu, od prirodnih posebnosti i sadržaja, do kulturno povijesne baštine. A druga je projekt pod nazivom "Klupice na putu bure" kojim bi mještani sela na svom području, a kuda prolazi „Put Bure“, postavili klupice za sjedenje, što bi brojnim pješacima omogućilo odmor na toj dionici.

Svi prisutni su se složili da je moguće do kraja ove godine realizirati dvije ideje vezano za turistički segment i valorizaciju, te su zajedno razradili način kako će se svaka od tih ideja realizirati, te što je sve potrebno od resursa za samu realizaciju. Lanišće, iako mala općina, ima sve više ljudi koji dolaze živjeti u mir i prirodu, koji žele očuvati ovaj kraj ali i valorizirati ga na jedan dobar i samoodrživ način. Potencijal je veliki, a volja ovih ljudi jaka. Pratite nas i dalje… 

Povratak na prethodnu stranicu