1. Novosti iz civilnog društva
  2. Program Građani, jednakost, prava i vrijednosti (CERV) - otvaranje natječaja za 2022. godinu

Program Građani, jednakost, prava i vrijednosti (CERV) - otvaranje natječaja za 2022. godinu

Program Građani, jednakost, prava i vrijednosti (CERV) pruža financijske potpore za građanski aktivizam, promicanje jednakosti za sve te provedbu prava i vrijednosti Europske unije. Program je u tom smislu posebno poticajan za sudjelovanje regionalnih i lokalnih organizacija civilnog društva.

CERV program ima četiri specifična cilja, koji odgovaraju programskim područjima programa:

  1. Vrijednosti Unije čiji je cilj zaštita i promicanje Vrijednosti unije.

  2. Jednakost, prava i rodna ravnopravnost čiji je cilj promicanje prava, nediskriminacije, jednakosti, uključujući i rodnu ravnopravnost i poticanje uvođenja rodne i antidiskriminacijske perspektive u sve politike. 

  3. Uključenost i sudjelovanje građana čiji je cilj promicanje angažmana i sudjelovanja građana u demokratskom životu Unije i razmjena između građana različitih zemalja članica te podizanje svijesti o zajedničkoj europskoj povijesti.

  4. Daphne čiji je cilj suzbijanje nasilja, uključujući i rodno uvjetovano nasilje.

Novost vezana uz CERV program jest ta da se 28. listopada 2021. godine otvaraju prve prijave na nove natječaje u sklopu četiriju programskih područja.

  • Natječaje u području Vrijednosti Unije moguće je naći ovdje.

  • Natječaje u području Jednakost, prava i rodna ravnopravnost moguće je naći ovdje.

  • Natječaje u području Uključenost i sudjelovanje građana moguće je naći ovdje.

  • Natječaje u području Daphne moguće je naći ovdje.

Detaljnije informacije o Programu CERV i natječajima moguće je pronaći na ovoj poveznici.

Povratak na prethodnu stranicu