2. Poziv udrugama za prijavu projekata usmjerenih mladima

Poziv udrugama za prijavu projekata usmjerenih mladima

Središnji državni ured za demografiju i mlade objavio je Poziv za prijavu projekata usmjerenih mladima za financijsku potporu iz raspoloživih sredstava dijela prihoda od igara na sreću i Državnog proračuna za 2022. godinu namijenjen udrugama mladih i za mlade koje se pozivaju da sukladno ovom Pozivu za financijsku potporu prijave projekte koji pridonose podizanju kvalitete života mladih.

Ukupna planirana vrijednost Poziva iznosi 11.000.000,00 kn, a minimalni iznos financijskih sredstava po pojedinom projektu je 75.000,00 kuna, dok je maksimalni iznos po pojedinom projektu 150.000,00 kuna. Prihvatljivo vremensko razdoblje za provedbu projekata je 12 mjeseci.

Pozivom će se financirati projekti koji su usmjereni na sljedeća prioritetna područja:

P.1. Aktivno sudjelovanje mladih u društvu

a) Poticanje mladih na aktivno sudjelovanje u društvu

b) Mladi i održivi razvoj zajednice

P.2. Savjetovanje i informiranje mladih, organizacija slobodnog vremena mladih i podrška inicijativama mladih u zajednici

a) Informativni centri za mlade

b) Organizacija slobodnog vremena mladih putem klubova za mlade

c) Centri za mlade

P.3. Zapošljivost i konkurentnost mladih na tržištu rada i prevencija ulaska u NEET kategoriju

P.4.  Mladi u ruralnim sredinama

P.5. Prevencija nasilja nad i među mladima

P.6. Rad s mladima u područjima pogođenim potresom

P.7. Prevencija ovisnosti mladih

Cjelovita natječajna dokumentacija i više informacija dostupno je na mrežnoj stranici Središnjeg državnog ureda za demografiju i mlade.