1. Novosti iz Zaklade
  2. Poziv na završnu predstavu projekta T.A.P.

Poziv na završnu predstavu projekta T.A.P.

Poziv na završnu predstavu projekta T.A.P.

Europski projekt „Theatre for Activism and Participation" (akronim T.A.P.) provodi naša Zaklada zajedno s partnerima iz Slovenije i Italije. Predstavu će izvesti mladi iz partnerskih zemalja dana 1. kolovoza 2014., u Puli, s početkom u 19.00 sati.

Mladi iz Hrvatske, Slovenije i Italije izvesti će predstavu primjenjujući metode „legislativnog kazališta“ kao podmetode „društvenog kazališta“ u Puli u prostorijama Dnevnog boravka Rojca, na adresi Gajeva 3 . Prijava nije potrebna.  Projekt T.A.P. vrijedan je 23 460,00 eura, a financiran je kroz program 'Mladi na djelu' Europske komisije. Cilj projekta je promovirati aktivno građanstvo i poticati sudjelovanje mladih na lokalnoj razini. U sklopu projekta T.A.P. održane su radionice u Italiji i Sloveniji, a završne radionice održavaju se ovaj tjedan u Puli. Partneri na projektu su iz Hrvatske (Udruga ZUM, Pula), Slovenije (KID Pina i Središće Rotunda, Kopar) i Italije (Cooperativa COSMO, Vicenza i Trevignano 2.0, Trevignano).  Kao rezultat projekta izradit će se kratki film o projektnim aktivnostima te osmisliti i održati tri predstave (po jedna u svakoj parterskoj zemlji). Inovativan element projekta je primjena sudioničko - umjetničke metode „društvenog kazališta“. Mladi su učili o demokratskim procesima kako bi se smanjila negativna percepcija javnosti o politici, a istovremeno mlade pripremilo na aktivno uključenje u europske i nacionalne parlamentarne izbore. Više o ovom i ostalim europskim projektima Zaklade pronađite ovdje.

Povratak na prethodnu stranicu