1. Novosti iz udruga
  2. Malim projektom započinje brgučki samanj “Brgudac Art & Samanj

Malim projektom započinje brgučki samanj “Brgudac Art & Samanj

Malim projektom započinje brgučki samanj “Brgudac Art & Samanj

Udruga BABUCERA organizira u subotu 7. listopada 2023. tradicionalni brgučki samanj pod nazivom “Brgudac Art & Samanj”.  

Ovaj eko-etno sajam je manifestacija prodajno-izložbenog karaktera koja okuplja obrtnike, kućne radinosti, umjetnike i sve koji nude vlastite proizvode i usluge, a njeguju tradiciju, lokalnu baštinu i ekologiju.
Posjetiteljima se nude edukativni sadržaji u vidu predavanja i radionica te edukativno-zabavne sadržaje poput predstava, izložbi, koncerata, promocija knjiga i sl.

Manifestacija „Brgudac Art & Samanj“ aktivno uključuje lokalno stanovništvo u društvene aktivnosti u zajednici, pridonosi razvoju i umrežavanju malih proizvođača i njihovo osnaživanje u ekonomskoj zajednici; također jača identitet lokalnog stanovništva i pomaže osnaživanju, očuvanju i obnovi tradicijskih običaja, te pridonosi razvoju lokalne uprave Općine Lanišće.

Više informacija o samim izlagačima i porgramu provjerite na web stranici udruge BABUCERA.

Mali projekt ‘Brgudac Art & Samanj’ ostvario je financijsku podršku na ovogodišnjem natječaju "Mali projekti za bolje sutra" financiran iz Fonda gradova i općina.

Povratak na prethodnu stranicu