1. Novosti iz udruga
  2. Poziv na konferenciju: Mladi iz druge perspektive 2023.

Poziv na konferenciju: Mladi iz druge perspektive 2023.

Poziv na konferenciju: Mladi iz druge perspektive 2023.

Pozivaju se svi zainteresirani na konferenciju OTB-a “Mladi iz druge perspektive” u organizaciji Out of the Box International, uz podršku udruge Informo i gradova Fažana i Vodnjan.

Konferencija će se održati u petak 22. rujna 2023. godine od 9.00 do 15.30 sati u MMC Fažana.

Konferencija  ima za cilj istražiti i predstaviti nove alate, prakse i politike koje se tiču mladih ljudi od temeljnih do političkih razina. Time konferencija cilja zatvoriti jaz u razumijevanju između mladih i organizacija, institucija i kreatora politika istražujući inovativne i učinkovitije načine pristupa mladima iz „druge perspektive“, tražeći šire razumijevanje, a time i bolju podršku i pružanje usluge u budućnosti. Pridružite se u zanimljivom istraživanju perspektiva mladih ljudi i suradnja na nadolazećoj konferenciji  na kojoj će prisustvovati 40 stručnjaka civilnog društva iz Europe.

Na konferenciji će biti govora o osnaživanju suradnje između udruga mladih i lokalnih i regionalnih vlasti, unapređenju suradnje između udruga mladih i ICT sektora u gradovima u dopiranju do mladih u digitalnom dobu, o forumu mladih inovatora EU-a, radikalizaciji među mladima i kako se nositi s njom, „finfluencerima“ - mladih financijskih stručnjaka koji novčane stvari čine lako razumljivim te će se ispitati utjecaj digitalnih platformi na društvenu koheziju unutar Metaversea, uspoređujući novu stvarnost s tradicionalnim pristupima radu s mladima.

U sklopu programa sudionici konferencije doznat će koje mogućnosti mladim poduzetnicima kroz projekt YEIM - UP, pruža Erasmus. Naime, oni koji tek planiraju pokrenuti svoje poslovanje ili su to učinili unutar tri godine, uz pomoć projekta mogu proširiti svoje poslovanje u inozemstvu, proširiti se na druga tržišta i za to dobiti financijsku potporu, a sve to uz pomoć iskusnog poduzetnika. 

Svoj dolazak možete potvrditi ispunjavanjem online forme

Radni jezik konferencije je engleski, a detaljan program možete pročitati ovdje.

Povratak na prethodnu stranicu