1. Novosti iz Zaklade
  2. Održali smo radionicu “Stabilnost i održivosti udruga” na II. Nacionalnom simpoziju onkoloških udruga Hrvatske

Održali smo radionicu “Stabilnost i održivosti udruga” na II. Nacionalnom simpoziju onkoloških udruga Hrvatske

Upraviteljica Zaklade, Helga Možé održala je zanimljivu interaktivnu radionicu na temu "Stabilnost i održivost udruga" za udruge koje se bave onkološlim bolesnicima. Naime, udruga Caspera je 27. i 28. travnja organizirala drugi Nacionalni simpozij onkoloških udruga u Splitu, točnije u Podstrani, čiji je cilj bila evaluacija aktivnosti koje udruge pružaju onkološkim pacijentima, kao i naglasak na sve izazove s kojima se udruge susreću u radu. Simpoziju se odazvalo 15 onkoloških udruga iz cijele Hrvatske, a kroz dva panela se razgovaralo o važnosti podrške, zajedništva i ljudske potrebe kroz bolest, ali i podrške na kraju životnog puta. Gostujuće predavačice bile su i dr.sc. Marija Ban,  dr. Dubravka Ledina, dr. Nela Sršen.

Simpozij je podržalo Ministarstvo zdravstva koje je bilo i službeni pokrovitelj simpozija, uz Splitsko-dalmatinsku županiju i Grad Split.

Više informacija o ovoj vijesti pronađite klikom ovdje

Povratak na prethodnu stranicu