1. Novosti iz civilnog društva
  2. Međunarodni natječaj za kratku priču “More riječi”

Međunarodni natječaj za kratku priču “More riječi”

Zaklada Anna Lindh i Europski institut za Mediteran objavili su deveti po redu međunarodni natječaj za kratku priču "More riječi" koji je otvoren za prijavu kratkih priča mladih autora (između 18 i 30 godina) iz 44 zemlje euro-mediteranske regije. Kratke priče trebaju biti naslovljene na temu "Borba protiv svih oblika nasilja nad ženama" sukladno prijedlogu Europskog parlamenta kako bi se dao doprinos unaprjeđenju dijaloga između ljudi kroz razmjenu znanja i iskustva koja se sažimaju u svojim različitostima. Natječaj je usmjeren stvaranju kratkih priča kroz koje autori iznose različita iskustva i poglede na razne oblike rodnog nasilje te diskriminaciju u raznim društvima a kako bi se doveli u pitanje uspostavljeni obrasci pristupa te pomogli njihovom unaprijeđenju i poboljšavanju.

Kratka priča mora biti neobjavljena, ne smije biti duža od 2.500 riječi i može biti napisana na nekom od službenih jezika država euro-mediteranske regije. Krajnji rok za predaju priče je 2. lipnja 2016. Više informacija pronađite ovdje.

Povratak na prethodnu stranicu