1. Novosti iz udruga
  2. Malim projektom obnovljeno i izgrađeno 60m suhozida

Malim projektom obnovljeno i izgrađeno 60m suhozida

Provedene edukacije gradnje i obnove suhozida u sklopu projekta "Gradimo Park - obnova suhozida u Parku skulptura Dubrova" uspješno su mali projekt privele kraju.

Broj zainteresiranih građana i sudionika premašio je predviđanja te je obnovljeno i izgrađeno 60m suhozida.

Djeca i mladi imali su prilike upoznati suvremeno kiparstvo i kulturu, kritički promišljati o navedenom te spoznati važnost zaštite okoliša Parka. Aktivnosti projekta doprinijele su prijenosu važnosti očuvanja Parka za nove generacije. Izgradnjom suhozida nastala je trajna barijera koja sprječava ulazak automobila i motornih vozila koji narušavaju harmoniju parka.

Projekt Mediteranskog kiparskog simpozija, financiran je od strane Zaklade za poticanje partnerstva i razvoja civilnog društva iz Fonda gradova i općina preko 2. natječaja „Mali projekti za bolje sutra“ od 18.09.2019.godine.

Više možete pogledati na FB stranici Park skulptura Dubrova.

Povratak na prethodnu stranicu