1. Novosti iz Zaklade
  2. Kampanja filantropije - projekt A.C.E.

Kampanja filantropije - projekt A.C.E.

Dana 6. 11. 2014. u suradnji sa GK Pula održana je prva rasprava "...a što biste vi učinili" na temu filantropije sa srednjoškolcima iz Gimnazije Pula.

GK Pula jedna je od 4 knjižnice koje su se uključile u kampanju filantropije koju provodi Zaklada za poticanje partnerstva i razvoja civilnog društva. Raspravu su vodili Romina Ružić iz Zaklade te Patrik lazić, predsjednik Udruge Korak iz Pule.  Zaklada već drugu godinu zaredom provodi kampanju filantropije naziva 'FILANTROPIRAJ SE!' s ciljem osvješćivanja javnosti o vrijednostima davanja, pružanja podrške i građanskog aktivizma. Filantropija (filein = ljubiti, antropos = čovjek) je riječ grčkoga podrijetla koju prevodimo kao čovjekoljublje ili dobrotvornost. Predstavlja želju da se promiče dobrobit drugih ljudi.  U cilju osvješćivanja o važnosti djelovanja za dobrobit svojih lokalnih zajednica pa tako i filantropiji, radionice i pričaonice o filantropiji uključili smo u aktivnosti našeg aktualnog europskog projekta Active Communities for Europe (akronim A.C.E.) vrijednog 310.633,00 eura, na kojem je Zaklada nositelj, a partneri su iz sedam zemalja: Poljske, Bugarske, Italije, Slovenije, Crne Gore, Ujedinjenog Kraljevstva i Hrvatske. Projekt A.C.E. je financiran od strane programa Europa za građane i sufinanciran od Ureda Vlade Republike Hrvatske za udruge, a cilj mu je potaknut građane na građanski aktivizam. U znak zahvalnosti svim partnerima u kampanji Zaklada će pokloniti setove filantropskih šalica koje smo realizirali uz podršku Rockwool-a. Poveznice: Više o kampanji ovdje. Više o projektu A.C.E. ovdje.

Povratak na prethodnu stranicu