1. Novosti iz civilnog društva
  2. Europski tjedan za smanjenje otpada (EWWR)

Europski tjedan za smanjenje otpada (EWWR)

Europski tjedan za smanjenje otpada (EWWR) ove se godine održava od 20. do 28. studenog 2021. godine s ciljem promicanja aktivnosti podizanja svijesti o održivom upravljanju resursima i otpadom. Na sudjelovanje se potiče širok krug sudionika među kojima su i udruge i nevladine organizacije koje mogu sudjelovati kao organizatori spomenutih  aktivnosti. Ovogodišnja glavna tema Europskog tjedna za smanjenje otpada je kružno gospodarstvo i njegova važnost za društvenu zajednicu. 

Dakle, zainteresirane organizacije civilnog društva imaju se priliku uključiti ovaj projekt kao organizatori akcija kojima će u svojoj zajednici podizati svijest o potrebi za smanjenjem otpada, ponovnoj uporabi proizvoda, recikliranju materijala i čišćenju. Akciju je potrebno registrirati na službenoj internetskoj stranici EWWR-a, a prilikom registracije moguće je prijaviti akciju i za osvajanje EWWR nagrade.

Za detaljnije informacije o mogućnosti sudjelovanja u programu pogledati ovdje.

Povratak na prethodnu stranicu