1. Novosti iz udruga
  2. Završen mali projekt u lokalnoj zajednici “Urbani modularni vrt”

Završen mali projekt u lokalnoj zajednici “Urbani modularni vrt”

Kroz natječaj "Mali projekt za bolje sutra" realiziran je projekt Društva osoba s invaliditetom Rovinj. Interdisciplinarni projekt urbanog modularnog vrta, projekt koji je okupio dvije rovinjske srednje škole, udrugu kreativnih industrija Faro11 te Društvo osoba s invaliditetom. Projektom se iskoristila prostorna konstrukcija urbanog vrta kao mjesto susreta, zajedničkog rada mladih osoba s IT i adolescenata u svrhu socijalnog povezivanja, radnog osposobljavanja mladih te destigmatizacije osoba s teškoćama. Konstrukcija se sastoji od modula namjenjenih za sjedenje te uzgoj ljekovitog bilja o kojem će se kontinuirano brinuti skupina mladih vrtlara sastavljena od učenika srednjih škola te članova Društva osoba s invaliditetom.

Više slika možete pogledati na njihovoj Facebook stranici.

Povratak na prethodnu stranicu