1. Novosti iz udruga
  2. Volonterski kamp za obnovu travnjaka - PP Učka

Volonterski kamp za obnovu travnjaka - PP Učka

Udruga Biom od 12. do 24.7.2018. godine na najvišoj istarskoj planini organizira volonterski kamp za obnovu travnjaka "Kamp Učka 360' - Vratimo livade leptirima!". Sudjelovanje na kampu, hrana i voda besplatni su za sve sudionike, a djeca i psi su dobrodošli. Traži se jedino dobra volja, spremnost na rad i suradnju i sudjelovanje u aktivnostima krčenja zaraslih travnjaka i održavanju kampa.

Brdovita područja Parka Prirode Učka nekad su bila puna života i ljudi su vodili životinje na ispašu. Napuštanjem tradicionalnog stočarstva travnjaci s vremenom zarastaju i prelaze u šikare i šume. Zajedno s njima nestaju i mnogobrojne vrste leptira, ptica i guštera koje gube svoj dom. Misija Udruge Biom je pružiti utočišta divljim vrstama putem ovakvih direktnih konzervacijskih akcija te potaknuti ljude da se povežu s prirodom i sudjeluju u njenoj zaštit

Više informacija o kampu te prijavnicu možete pronaći na službenim web stranicama Udruge Biom: www.biom.hr.

Povratak na prethodnu stranicu