2. Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske otvorilo je novo savjetovanje

Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske otvorilo je novo savjetovanje

Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske otvorilo je novo savjetovanje o prioritetima Akcijskog plana za provedbu inicijative Partnerstvo za otvorenu vlast u Republici Hrvatskoj za razdoblje od 2020. do 2022. godine s namjerom da se u postupak izrade Akcijskog plana ponovno ravnopravno uključe građani i civilno društvo, kao što je to bio slučaj i pri izradi dosadašnjih Akcijskih planova.

Partnerstvo za otvorenu vlast je multilateralna inicijativa čiji je cilj osigurati konkretan napredak na području transparentnosti i otvorenosti rada tijela javne vlasti, uključivanja i osnaživanja građana i civilnoga društva, borbe protiv korupcije te korištenja novih tehnologija za poboljšanje kvalitete usluga koje javna uprava pruža građanima.

Savjetovanje je otvoreno do 1. srpnja 2020. godine i možete se uključiti ovdje