2. Poziv organizacijama civilnog društva na predlaganje za članove Savjeta Vlade RH za Hrvate izvan RH

Vlada Republike Hrvatske donijela je odluku o osnivanju i imenovanju članova Savjeta Vlade Republike Hrvatske za Hrvate izvan RH. Članovi Savjeta imenuju se na mandat od 4 godine te sudjeluju u provedbi politike, aktivnosti i programa u odnosu na Hrvate izvan RH a u radu Savjeta sudjeluje i predstavnik organizacija civilnoga društva koje u svom djelovanju promiču razvijanje odnosa s Hrvatima izvan Republike Hrvatske.

S toga, Ured za udruge poziva sve zainteresirane organizacije civilnog društva da dostave prijedloge kandidata za člana Savjeta Vlade RH za Hrvate izvan RH.

Rok za dostavu kandidatura je utorak 19. Rujna, a više informacija možete pronaći ovdje.