1. Novosti iz civilnog društva
  2. Poziv organizacijama civilnog društva na predlaganje za članove Savjeta Vlade RH za Hrvate izvan RH

Poziv organizacijama civilnog društva na predlaganje za članove Savjeta Vlade RH za Hrvate izvan RH

Vlada Republike Hrvatske donijela je odluku o osnivanju i imenovanju članova Savjeta Vlade Republike Hrvatske za Hrvate izvan RH. Članovi Savjeta imenuju se na mandat od 4 godine te sudjeluju u provedbi politike, aktivnosti i programa u odnosu na Hrvate izvan RH a u radu Savjeta sudjeluje i predstavnik organizacija civilnoga društva koje u svom djelovanju promiču razvijanje odnosa s Hrvatima izvan Republike Hrvatske.

S toga, Ured za udruge poziva sve zainteresirane organizacije civilnog društva da dostave prijedloge kandidata za člana Savjeta Vlade RH za Hrvate izvan RH.

Rok za dostavu kandidatura je utorak 19. Rujna, a više informacija možete pronaći ovdje.

Povratak na prethodnu stranicu