1. Novosti iz Zaklade
 2. Potpisani ugovori sa dobitnicima građanskih akcija „Naš doprinos zajednici“

Potpisani ugovori sa dobitnicima građanskih akcija „Naš doprinos zajednici“

ga

U razdoblju od 14.4.2017. godine do 15.5.2017. godine bio je raspisan natječaj za građanske akcije „Naš doprinos zajednici“. Isti je bio raspisan za 5 županija koje naša Zaklada pokriva a to su: Istarske, Primorsko- goranske, Karlovačke, Sisačko-moslavačke i Krapinsko-zagorske županije. Na ovaj natječaj mogle su se prijaviti građanske akcije kojima se želi rješiti konkretan problem u lokalnoj zajednici te na taj način povećati kvaliteta života građana.

Odluka o financiranju akcija donesena je u lipnju 2017. godine te je istom odobreno financiranje za ukupno 17 građanskih akcija u iznosu od 162.358,41 kune. Potpisivanje ugovora održano je tijekom mjeseca srpnja. Financirat će se ukupno po 4 građanske akcije u Istarskoj, Primorsko-goranskoj i Sisačko-moslavačkoj županiji te 5 građanskih akcija u Karlovačkoj županiji.

Dobitnici financijskih potpora su:

 • Dom za starije osobe Alfredo Štiglić, Pula – građanska akcija „Agathin vrt“ u iznosu od 10.000,00 kuna
 • Ronilački klub Meduza, Pula – građanska akcija „Smeće u vreće - more to neće“ u iznosu od 7.448,41 kuna
 • Veliki mali čovjek, Pazin – građanska akcija „Vaterpolo turnir - Zarečki krov 2017.“ u iznosu od 10.000,00 kuna
 • Udruga za promicanje kulture življenje i vrijednosti civilnog društva "Kontakt", Pula – građanska akcija „Korak ispred – vodič kroz virtualni svijet za roditelje 21. Stoljeća“ u iznosu od 9.300,00 kuna
 • Udruga slijepih Karlovačke županije, Karlovac – građanska akcija „Put ka samostalnom koraku slijepih“ u iznosu od 9.610,00 kuna
 • Odred Izviđača „Spider“, Duga Resa – građanska akcija „Jesen u sigurnim bojama“  u iznosu od 9.500,00 kuna
 • Matica umirovljenika Duga Resa, Duga Resa – građanska akcija „Sve generacije pod jednim krovom“ u iznosu od 10.000,00 kuna
 • Udruga hrvatskih vojnih invalida Domovinskog rata Karlovac, Karlovac – građanska akcija „Gradimo radi prilaza“ u iznosu od 10.000,00 kuna
 • Gimnazija Bernardina Frankopana, Ogulin – građanska akcija „Trim 4 free“ u iznosu od 10.000,00 kuna
 • Savez udruga Molekula, Rijeka – građanska akcija „Zadružna Kružna“ u iznosu od 10.000,00 kuna
 • Društvo "Naša djeca" Opatija, Opatija – građanska akcija „Lovranska mapa dječjih sadržaja“ u iznosu od 10.000,00 kuna
 • Centar za rehabilitaciju Fortica, Kraljevica – građanska akcija „Ljeto s volonterima“ u iznosu od 9.100,00 kuna
 • Foliot - Centar za djecu i mlade, Matulji  – građanska akcija „Imam jedan prijedlog“ u iznosu od 10.000,00 kuna
 • Zavičajni klub Joševica, Glina – građanska akcija „Uređenje dječjeg igrališta“ u iznosu od 10.000,00 kuna
 • Atletski klub „Novljanska grupa atletičara“, Novska – građanska akcija „Humanitarna utrka povodom obilježavanja Dana zdravih dojki „Novska za nju““ u iznosu od             9.950,00 kuna
 • Interpretacijski centar baštine Banovine, Glina – građanska akcija „Biljna banka Banovine         „ u iznosu od 7.450,00 kuna
 • Zavičajni klub Skela, Glina – građanska akcija „Uređenje društvenog doma“ u iznosu od 10.000,00 kuna

Aktivnosti koje će se financirati putem ovog natječaja su šarolike pa će se tako na području Istarske županije urediti okoliš Doma za starije osobe Alfredo Štiglić u Puli, održat će se eko akcija čišćenja podmorja u sklopu koje će građani očistiti podmorje na 2 plaže u Puli, održat će se vaterpolo turnir, provesti kampanja sagledavanja i podizanja razine znanja roditelja kako bi održali korak s razvojem novih IK tehnologija te uputili djecu na njihovo pravilno i sigurno korištenje.

U Karlovačkoj županiji će se u Gradu Karlovcu postaviti taktilne staze na prostoru Autobusnog kolodvora Karlovac u cilju lakše orjentacije, jednostavnijeg kretanja i veće sigurnosti slijepih i slabovidnih osoba, uredit će se prostori udruge za korištenje od strane ostalih građana, u gradu Duga Resa će se kroz igru obojati kritične točke u prometu Grada radi veće sigurnosti u prometu, osim toga izradit će se fitness na otvorenom za sve građane Ogulina.

U Primorsko-goranskoj županiji, u Općini Lovran izradit će se mapa dječjih sadržaja a sam prijedlog izgleda mape izradit će djeca na kreativnim radionicama. U Rijeci će se održati međugeneracijske društvene aktivnosti, glazbeni program, izložba slika/radova/rukotvorina članova i korisnika Udruge te će se oslikati dio Kružne ulice i obnoviti simbolički pješački prijelaz. Osim toga održat će se likovno – kreativne radionice, kupanje u moru i aktivnosti na plaži te odlasci u gradsku knjižnicu i zajedničko čitanje korisnika Centra za rehabilitaciju „Fortica“ i volontera. U Matuljima će se organizirati anketiranje djece, mladih, odraslih i umirovljenih osoba o kvaliteti života u lokalnoj zajednici, iznošenju stavova i potreba te mogućih rješenja za određene nedostatke i probleme.

U Sisačko-moslavačkoj županiji, u Novskoj, održat će se humanitarna utrka za djecu i odrasle s ciljem promocije tjelesne aktivnosti kao jedne od ključnih faktora u prevenciji nastanka raka dojke i ostalih malignih bolesti, osim toga, urediti će se jedno igralište za djecu i obnoviti društveni dom, održat će se prezentacija s ciljem osvještavanja važnosti utemeljenja Biljne banke, provest će se izrada gredica za sjemenski vrt, sijanje sjemenja za fond banke te javna razmjena sjemenja.

Vjerujemo da ćete u ovim raznim aktivnostima pronaći dio u koji se možete uključiti te na taj način i Vi dati doprinos razvoju svoje lokalne zajednice.

Povratak na prethodnu stranicu