1. Novosti iz udruga
  2. “Mali projekti za bolje sutra” u Ližnjanu

“Mali projekti za bolje sutra” u Ližnjanu

U sklopu projekta "L kao libar, L kao Ližnjan: selo-početnica" udruge "ZVONA I NARI",  na nogometnom igralištu u Ližnjanu učenici prvog razreda posadili su dva stabla koprivića.

Udruga "ZVONA i NARI" dobitnici su potpore Zaklade za poticanje partnerstva i razvoja civilnog društva iz sredstava Fonda gradova i općina za projekt "L kao libar, L kao Ližnjan: selo-početnica". Riječ je o digitalnoj slovarici ližnjanskog čakavskog govora koju će nakon niza radionica s voditeljima udruge, gostujućim književnicima i izvornim govornicima ližnjanske čakavice sastaviti učenici prvog i drugog razreda OŠ dr. Mate Demarina PO Ližnjan zajedno s njihovim učiteljicama Dubravkom Karčić i Ljiljanom Stanić.

Više o samom projektu možete pročitati OVDJE.

Povratak na prethodnu stranicu