2. Korporativno volontiranje

Korporativno volontiranje

Korporativno volontiranje je dio društveno odgovornog poslovanja tvrtke. Volonterske aktivnosti koje obavljaju zaposlenici tvrtke ne moraju se odnositi i biti povezane s djelatnošću tvrtke, već mogu biti usmjerene ka rješavanju konkretnih problema i odgovaranju na konkretne potrebe lokalne zajednice. Stoga, osnovne vrijednosti ideje korporativnog volonterstva su solidarnost, tolerancija i odgovornost prema zajednici.

Korporativno volontiranje, odnosno volontiranje zaposlenika se odnosi na volonterske aktivnosti zaposlenike neke tvrtke koji se odvija u radno vrijeme ili u organizaciji tvrtke u kojem rade. Volontiranje zaposlenika poslovnog sektora u radno vrijeme podrazumijeva da oni:

• pružaju svoju stručnost na korist neprofitnog sektora ili pojedinaca ili

• volontiraju u akcijama koje nisu usko povezane s njihovim područjem rada, ali odgovaraju na neku od potreba/ problema zajednice

Zašto korporativno volontiranje?

• ukazuje na društveno odgovorno poslovanje

• izgrađuje se tim

• povećava produktivnost

• smanjuju se troškovi

• jača se povezivanje s klijentima

• stvara se dobar ugled u društvu

• poboljšava se javni imidž i potiče potražnja

• zaposlenici razvijaju nove vještine