1. Novosti iz udruga
  2. Kamp Učka 360° - Vratimo livade leptirima!

Kamp Učka 360° - Vratimo livade leptirima!

Želiš upoznati Park prirode Učka? Sudjelovati u direktnoj akciji u zaštiti prirode? Pobjeći od civilizacije? Družiti se s ornitolozima i biolozima? Upoznati se sa zaštitom prirode u Hrvatskoj i Europi? Udruga Biom, u suradnji s Udrugom Bioteka te Parkom prirode Učka, organizira volonterski kamp na Učki, od 1/7/2019 do 31/7/2019!

Brdovita područja Parka Prirode Učka nekad su bila puna života i ljudi su vodili životinje na ispašu. Napuštanjem tradicionalnog stočarstva travnjaci s vremenom prelaze u šikare i šume. Zajedno s travnjacima nestaju i mnogobrojne vrste leptira, ptica i guštera koje gube svoj dom. Misija volonterskih kampova je pružiti utočište divljim vrstama putem direktnih konzervacijskih akcije te potaknuti ljude da se povežu s prirodom i sudjeluju u njenoj zaštiti. Traži se dobra volja, spremnost na rad i suradnju tijekom sudjelovanja u aktivnostima krčenja zaraslih travnjaka.

Više informacija o kampu te prijavnicu možete pronaći na službenim web stranicama Udruge Biom.

Povratak na prethodnu stranicu