1. Novosti iz civilnog društva
  2. Javni poziv za predstavnike OCD u Savjetu za razvoj civilnoga društva 2020. - 2023.

Javni poziv za predstavnike OCD u Savjetu za razvoj civilnoga društva 2020. - 2023.

Sukladno Odluci o osnivanju Savjeta za razvoj civilnog društva (»Narodne novine«, br. 140/09, 42/12, 61/14, 62/17), prema postupku provedenom sukladno člancima 23. i 24. Poslovnika Savjeta, Vlada Republike Hrvatske imenuje članove i zamjenike članova Savjeta iz reda udruga i drugih organizacija civilnoga društva iz sljedećih područja: demokratizacije, vladavine prava, te razvoja obrazovanja; djelovanja mladih; djelovanja udruga proizašlih iz Domovinskog rata; kulture; skrbi o djeci; skrbi o osobama s invaliditetom; socijalne skrbi; sporta; tehničke kulture; zaštite i promicanja ljudskih prava; zaštite okoliša i održivog razvoja; zaštite zdravlja i unaprjeđenja kvalitete življenja; zaštite potrošača; turizma.

Rok za isticanje kandidata za članove Savjeta i zamjenike je 15. siječnja 2020., a sve informacije o uvjetima i postupku dostupne su ovdje.  

Povratak na prethodnu stranicu