1. Novosti iz civilnog društva
  2. Istarska županija kreće sa provedbom projekta REI II

Istarska županija kreće sa provedbom projekta REI II

Danas je održana press konferencija povodom predstavljanja projekta REI II kojim će istarska županija sa svojim partnerima raditi na razvoju poduzetništva i samozapošljavanja. Projekt se provodi i u sklopu Vijeća za tržište rada, čiji smo i mi članovi, a u tom segmentu želimo raditi na razvoju socijalnog poduzetništva. 

Vodeći partner je Istarska županija, a ostali partneri su: Hrvatska obrtnička komora – Obrtnička komora Istarske županije, Hrvatski zavod za zapošljavanje  Područni ured Pula, Hrvatska gospodarska komora - Županijska komora Pula, Sveučilište Jurja Dobrile, Politehnika Pula, Sveučilište Jurja Dobrile - Studentski centar Pula i Istarska razvojna agencija IDA d.o.o., Vrijednost projekta je 1.943.942,76 kuna, a vrijeme provedbe 30 mjeseci (14.05.2018.-14.11.2020.)

Osnovni cilj projekta je razvoj tržišta rada i jačanje ljudskih potencijala u Istarskoj županiji.

Najvažniji elementi projekta su:

1. Provedba mjera akcijskog plana Županijske strategije razvoja ljudskih potencijala Istarske županije 2016.-2020.

2. Održivo funkcioniranje Vijeća tržišta rada Istarske županije

3. Izrada Strategije razvoja ljudskih potencijala Istarske županije 2021. – 2027.

4. Poticanje razvoja poduzetništva i samozapošljavanja

Povratak na prethodnu stranicu