1. Novosti iz udruga
  2. Radionice obnove i gradnje suhozida u Parku skulptura Dubrova

Radionice obnove i gradnje suhozida u Parku skulptura Dubrova

Početkom veljače započele su radionice obnove i gradnje suhozida koji je zaštićen kao nematerijalo kulturno dobro u Parku skulptura Dubrova. Radi se o aktivnostima u sklopu projekta "Gradimo Park - obnova suhozida u Parku skulptura Dubrova" prijavljenog na natječaj "Mali projekti za bolje sutra" iz 2019.godine, financiranog iz Fonda gradova i općina. Projektom, udruga Mediteranski kiparski simpozij, namjerava zainteresirane u suradnji sa partnerima, educirati o važnosti Parka skulptura te prakticirati obnovu i gradnju suhozida. Djecu i mlade će uključiti na način da kroz igru, boravak u prirodi, nauče što je to suhozid i kako ga obnoviti/graditi. Sve aktivnosti doprinijeti će zaštiti okliša Parka korištenjem prirodnih materijala karakterističnim za istarsko podneblje, uz baštinjenje suhozidne gradnje te uključivanje različitih ciljanih skupina.

Više možete pogledati ovdje.

.

Povratak na prethodnu stranicu