1. Novosti iz civilnog društva
  2. Europska komisija pokrenula Zdravstvenu nagradu EU za gradove, nevladine organizacije i škole

Europska komisija pokrenula Zdravstvenu nagradu EU za gradove, nevladine organizacije i škole

Europska komisija pokrenula je Zdravstvenu nagradu Europske unije za 2019. godinu za gradove, nevladine organizacije i škole. Ove godine žele se nagraditi inicijative kojima se nastoji spriječiti i smanjiti pretilost u djece i mladih u dobi od 6 do 18 godina.

Pozivaju se zainteresirane strane da provjere kriterije prihvatljivosti i prezentiraju detalje svoje inicijative do 13. svibnja 2019. u 11 sati ujutro po srednjoeuropskom vremenu putem online obrasca.
Inicijative mogu uključivati, na primjer, kampanje za podizanje svijesti, sprječavanje prekomjerne težine uz podršku mobilnog zdravlja (mHealth), uključivanje zdravstvenih radnika kroz obuku i slične aktivnosti. Tri pobjednika bit će objavljena u listopadu 2019. na događaju u Bruxellesu.

Rok za prijavu je do 13. svibnja 2019. godine. 

Više informacija možete prinaći na web stranici https://ec.europa.eu/health/ngo_award/home_en

Povratak na prethodnu stranicu