1. Novosti iz Zaklade
  2. EDIC Pula - Pola nastavlja s radom

EDIC Pula - Pola nastavlja s radom

Informacijski centar EDIC Pula – Pola nastavlja sa svojim radom pomoću odobrenih sredstva Europske komisije u iznosu od 567 tisuća kuna za period do 2020. godine. EU Direct-Pula Pola je prilika koju je Grad Pula, u partnerstvu s Istarskom županijom, Istarskom razvojnom agencijom d.o.o., Agencijom za ruralni razvoj Istre d.o.o i Zakladom za poticanje partnerstva i razvoja civilnog društva iskoristio kandidirajući projekt prema predstavništvu Europske komisije u Republici Hrvatskoj, a upravo djelatnici navedenih organizacija sudjeluju i u njegovom radu.

Tijekom 2017. godine Informacijski centar EDIC Pula-Pola, osim informiranja građana o njihovim pravima, obvezama i mogućnostima unutar EU, organizirao velik broj radionica za razne skupine građana, a neke od tema bile su: Društvene inovacije, Socijalno poduzetništvo, edukativna predstava forum-kazališta Dramskog studija INK "Pravi izbor?” namijenjenu mladima, EU program ERASMUS+, edukacija o energetskoj učinkovitosti za osnovnoškolce, vještine upravljanja projektom – Project Management, EU tjedan mobilnosti i sporta. Osim organiziranja raznih događanja EDIC Pula-Pola je sudjelovao u brojnim događanjima diljem Istarske županije (23. Sa(n)jam knjige u Istri, 64. Pula Film Festival, Info dani o ESI fondovima kao prilika za razvoja Istarske županije…) kako bi predstavio svoj rad, usluge koje nudi te podijelio brojne korisne informativne i promotivne materijale.

Kratak video o postignutim rezultatima tijekom 2017. godine možete pogledati ovdje.

Više na web stranici Grada Pule - Pola.

Povratak na prethodnu stranicu