1. Novosti iz civilnog društva
  2. Dobrotvorka godine 2017

Dobrotvorka godine 2017

Zaklada ZAMAH već 8. godinu za redom organizira izbor "dobrotvorka godine" kako bi naglasila važnost dobrotvornog rada, djelovanja za opće dobro i ženskoga doprinosa razvoju filantropije. Osim toga, dodjelom nagrade „Josipa Vancaš – dobrotvorke godine“ Zaklada želi poduprijela žene u Hrvatskoj da prepoznatljivije i svjesnije koriste filantropiju za društveni boljitak i položaj žena te omoguće promjene u društvu.

Dobrotvorka godine može biti državljanka Republike Hrvatske koja svojim djelovanjem pridonosi jačanju uloge žena u društvu, ima pozitivan utjecaj na život šire društvene zajednice te joj vidljivo pridonosi svojim djelovanjem, sudjeluje u dobrotvornim akcijama ili davanju priloga jednoj ili više neprofitnih organizacija, osobno daje financijska sredstva za javnu dobrotvornu akciju, potiče i usmjerava druge na davanje potpore organizacijama koje djeluju na rješavanju problema u zajednici te potiče druge osobe da postanu dobročinitelji.

Prijave su otvorene sve do 27. studenog 2017. godine, a prijavnicu te više o izboru možete pronaći ovdje.

Povratak na prethodnu stranicu