1. Novosti iz udruga
  2. Dani otvorenih vrata udruga: Udruga gluhih i nagluhih Istarske županije

Dani otvorenih vrata udruga: Udruga gluhih i nagluhih Istarske županije

Danas predstavljamo Udrugu gluhih i nagluhih Istarske županije!

Dani otvorenih vrata 2017

Udruga će svoja vrata otvoriti povodom Dana otvorenih vrata udruga 25.05.2017. od 17h do 20h, na adresi Anticova br. 5.

Tom prilikom građani će moći upoznati rad Udruge, upoznati kulturu gluhih i upisati se na besplatan tečaj hrvatskog znakovnog jezika. U sklopu tečaja polaznici će savladati oko 300 osnovnih pojmova i izraza za osnovnu komunikaciju sa gluhim i nagluhim osobama.

Udruga trenutno provodi projekte diljem Istarske županije u cilju jačanja socijalnog uključivanja gluhih osoba i poticanja njihove samostalnosti te unapređenje kvalitete njihova življenja. Udruga također, u osnovnim i srednjim školama, kroz zanimljiva i slikovita predavanja educira mlade naraštaje o tome kako se trebaju ponašati prema osobama s invaliditetom, kako im pristupiti i na koji način im mogu pomoći u nenadanim situacijama.

 

Povratak na prethodnu stranicu